Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły podstawowe i Gimnazjum
15
mar
2017

Gimnazjalistka w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Faustynie

Paulina Pęska – uczennica naszego Gimnazjum nr 9 w Łomży – znalazła się w gronie 50 uczniów szkół gimnazjalnych i 51 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Faustynie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 kwietnia 2017 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Jak informują organizatorzy celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o życiu i misji Świętej Siostry Faustyny, pogłębienie wiedzy na temat form kultu Miłosierdzia Bożego przekazanych przez Świętą Siostrę Faustynę oraz kształtowanie postawy ufności względem Boga i miłosierdzia wobec bliźnich.

Rejonowy Etap, w którym udział wzięło 145 uczniów gimnazjum oraz 118 uczniów techników i liceów, odbył się 28 lutego 2017 r. w podwarszawskiej Magdalence. Publiczne Gimnazjum nr 9 w Łomży reprezentowały: Zuzanna Starczewska, Paulina Pęska i Patrycja Szabłowska, przygotowane przez nauczycielkę religii - Panią Marię Michalską.

Paulina Pęska zakwalifikowała się do ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc, gimnazjaliści pojadą na trzydniową pielgrzymkę śladami św. Faustyny. Laureaci i finaliści otrzymają nagrody książkowe i dyplomy. Na laureatów wyłonionych wśród uczniów ponadgimnazjalnych czekają indeksy na uczelnie wyższe. Jest więc o co walczyć, dlatego Paulinie życzymy powodzenia i już teraz trzymamy kciuki.

  • Gimnazjalistka w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Faustynie
  • Gimnazjalistka w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Faustynie
Wiadomość opublikowana przez: Administrator