Strona główna » Inwestycje
15
lut
2017

Szansa na dofinansowanie inwestycji wodno-ściekowej

Gmina Łomża znalazła się na 16 miejscu wśród 33 podlaskich gmin wiejskich, które mają szansę na dofinansowanie inwestycji z zakresy gospodarki wodno-ściekowej. Zarząd Województwa Podlaskiego opublikował dziś listę rankingową zadań możliwych do realizacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zarząd Województwa podzielił środki w ramach konkursu z działania: „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałania: wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Poinformowali o tym na dzisiejszej konferencji prasowej Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Elżbieta Filipowicz, dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWP.

W ramach naboru wpłynęło 88 wniosków o przyznanie pomocy na łączną kwotę 118 248 074 zł. Środki dostępne dla naszego województwa, to wg kursu euro w dniu rozpoczęcia naboru – 55 670 150 zł, co pozwala na sfinansowanie 33 projektów. 

Gmina Łomża z projektem pn.: "Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowościach: Podgórze i Stare Modzele oraz systemu odprowadzania ścieków z oczyszczalni wiejskiej we wsi Mikołajki - na terenie Gminy Łomża", która wnioskowała o dofinansowanie w kwocie 2 mln złotych, uplasowała się w połowie stawki. Na ostateczną decyzję, które gminy otrzymają dofinansowanie, trzeba jeszcze poczekać.

Foto:Wojciech Oksztol / Wrota Podlasia

Wiadomość opublikowana przez: Administrator