Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły podstawowe i Gimnazjum
3
sty
2017

Wieczór z kolędą

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Wygody i okolicznych miejscowości zgromadzili się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na wspólnym kolędowaniu.

Na początku spotkania wychowankowie Oddziału Przedszkolnego przygotowani przez p. Elżbietę Modzelewską przedstawili jasełka. Dzieci doskonale wcieliły się w role postaci biblijnych związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Akompaniowała im Kapela Kurpiowska pod kierunkiem p. Jerzego Sęka – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie. Kapela nie tylko przygrywała maluchom, ale też wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy. Cała społeczność chętnie włączyła się w kolędowanie.

Kolejnym punktem programu była inscenizacja bożonarodzeniowa nawiązująca do dawnego  ludowego obyczaju kolędowania po domach zaprezentowana przez uczniów klasy IV b i VI przygotowanych przez p. Marzannę Gawrych – aktorkę z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Widzowie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami, co było wyrazem ich wielkiego uznania.

Bardzo licznie przybyli uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć udziału w podobnym wydarzeniu za rok.

 

  • Wieczór z kolędą
  • Wieczór z kolędą
  • Wieczór z kolędą
Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): dzieje się,